להרשמה למבצעים
להרשמה למבצעים
Rate this post
12.11.2017

משקוף עיוור

משקוף לדלת מעץ או מברזל

התקנת דלתות וחלונות חייבת להיעשות בצורה איכותית ובעת ההתקנה יושם דגש רב על התקנה ישרה ועל אטימה טובה של הדלת והחלון. כמובן, שנושא האסתטיות חשוב ביותר, והוא צריך לבוא לידי ביטוי בעבודות הגימור השונות בכל הבית ובהתקנת דלתות חלונות. משקוף עיוור מסייע רבות בהשגת מטרות אלו ושמים אותו בפתחים השונים בעת עבודות השלד בבניין. מדובר בלוח עץ או בפס מגולוון בצורת ריש או חית שאותו מניחים על הפתח ועליו שמים טיח מתאים. השם שלו נובע מהעובדה שהוא סמוי מהעין בגלל הטיח.

שמירה על פתח ישר

אחת הבעיות בתחום הבנייה היא היכולת לשמור על צורת פתחים ישרה בעת שבירת הקיר לצורך התקנת חלון או דלת, או בעת בניית קיר שקיים בו פתח. שפת החלון אינה ישרה, בדרך כלל, ועלולות להיווצר בעיות בעת התקנתה. משקוף סמוי נותן פתרון קל, מהיר וזול לבעיה זאת, והשימוש בו הוא הכרחי, ולכן, גם נרחב. יש צורך לשים משקוף עיוור במידות הנכונות, ולכן, מומלץ לשכור שירותים של בעל מקצוע מקצועי ומיומן בתחום. הנחת משקוף עיוור שלא בהתאם למידות הנדרשות יכול לגרום לתקלות רציניות בעת התקנת החלון או הדלת.

קביעת המסגרת

קביעת מסגרת לדלת שנעשית באמצעות עץ חשובה, ולצורך כך משתמשים בעצים במידות מקובלות. מדובר בעובי של 2.5 סנטימטר וברוחב של 12 סנטימטר בקירות פנימיים. רוחב המשקוף העיוור יקבע את רוחב הדלת ואילו גובהו יקבע את גובהה, ולכן, יש משנה חשיבות להתאמה בין עבודות ההכנה בעת הבנייה לבין סוג הדלת המותקנת בחדרי הבית. ברוב המקרים, מדובר במידות סטנדרטיות, כך, שכל קבלן מכיר את הנושא ופועל על פי הסטנדארטים המקובלים, אלא אם כן, האדריכל מנחה אותו אחרת.

הנחת הטיח

יש חשיבות נוספת לטיוח מקום המשקוף העיוור. משקוף העיוור בולט בסנטימטר מעובי הקיר והטיח אמור להיות מונח כך שהוא יהיה ישר עם קו הקיר ויעלים כליל את המשקוף העיוור. יצרני דלתות רבים מגיעים להתקנת דלתות פנימיות בתוך הבית ומרכיבים אותם על הפתחים שהוכנו עבורם. במקרים רבים, הם ממליצים על בעל המקצוע שאותו הם מכירים.

יש לכם שאלה ? אנחנו כאן כדי לענות על כל שאלה.

הטלפון/המייל שלכם לא מתפרסמים באתר

*

Nov 21,2017
0 comments
Nov 19,2017
0 comments
Nov 19,2017
1 comments
Nov 19,2017
0 comments
Nov 12,2017
0 comments