להרשמה למבצעים
להרשמה למבצעים
Rate this post
10.11.2017

טופס 4

טופס 4

תהליך הבנייה ארוך ומפרך ומחייב תכנון מדוקדק משלב התכנון ועד לרגע המיוחל בו התקבל טופס 4 ממהנדס העיר של הרשות המקומית או האזורית אשר בשטחה נבנה המבנה. טופס 4 בודק את כל האלמנטים הבטיחותיים הקשורים במבנה וקבלת אישורו מעיד על כך שהוא ראוי ובטוח למגורים. לאחר שהטופס התקבל ניתן להתחיל באכלוס המבנה ובעלי הבית או בעלי הדירות יכולים להעביר את חפציהם ולהתחיל חיים חדשים במקום החדש.

בדיקת כשירות למגורים

במסגרת בדיקת הרשות המקומית בודקים מספר דברים חשובים. נבדקת חוקיות הבנייה ואם נעשתה על פי אישורים מתאימים. האם המבנה ראוי למגורים ונעשו בו עבודות חיזוק ויציבות מתאימות ?. האם התבצעה בדיקת בטון בשלד שלו ?.כמו כן, נבדקת האטימה של מרחבים מוגנים, נעשית בדיקת מעקות בטיחותיים, אישור בטיחות אש ממכבי אש, אישור בטיחות מערכת הגז מחברת הגז ובדיקות של מערכת האינסטלציה ומערכות קולטי השמש המודרניים. באתרי בנייה גדולים יהיה צורך באישור שכל המבנים הזמניים סולקו.

עיכוב בגלל תקלות

כל הנושאים הללו קשורים בבטיחות הדיירים, ובנושאים של שמירה על איכות הסביבה. חשש נוסף נובע מקיום מערכות לא תקינות שיורידו את רמת החיים ויפגעו בחיי הדיירים והשכנים שגרים בקרבתם. הבדיקה היא מדוקדקת וכל תקלה או חוסר באישור מתאים יכולה להוביל לעיכוב באכלוס הבניין עד לתיקון כל הבעיות שהתגלו. במקרים קיצוניים, יוציאו צווי הריסה למבנים לא חוקיים. חובת השגת הטופס היא על האדריכל, אבל בעלי הבית צריכים להיות ערים ככל יכולתם למעקב בעת הבנייה עצמה.

חיבור מקצועי לתשתיות

ככל שתהיה בנייה איכותית יותר תוך כדי הקפדה על אישורים ועל תקנות מדויקות, כן יהיה קל יותר להשיג טופס 4 בסוף התהליך. חובת האדריכל, החברה או הקבלן הבונה לבצע את כל הפרויקט בצורה מקצועית, ומומלץ לכל בעל בית לעקוב אחר התהליך מקרוב. תקלות רבות יכולות להיות מתוקנות, אבל, במקרים רבים, זה בא על חשבון זמן מיותר, ולעיתים, הגימור שנעשה אחרי תיקונים אינו טוב לעומת בנייה מקצועית שנעשית היטב מלכתחילה. בית שמחובר כראוי לתשתיות חשמל , מים, גז, טלפון ועוד הוא בית שיהיה נעים ובטוח לגור בו.

יש לכם שאלה ? אנחנו כאן כדי לענות על כל שאלה.

הטלפון/המייל שלכם לא מתפרסמים באתר

*

Nov 21,2017
0 comments
Nov 19,2017
0 comments
Nov 19,2017
1 comments
Nov 19,2017
0 comments
Nov 12,2017
0 comments